Hana Pajerská

Žiji v radosti s mužem, dvěma syny, psem a ostatními zvířátky. Nade vše je miluji, je u nás hodně živo. Jsem otevřená a přátelská, mám smysl pro humor, věci řeším s lehkostí a klidem.

Dulu dělám s velkou láskou a mateřskou péčí. Ženy se mnou mohou prožít pocit lehkosti, klidu, důvěry a uvolněného odevzdání se procesu zrození. Doprovázené ženy jsou spokojené a nadšené. Vystudovala jsem školu pro duly v Brně, jsem tedy dula certifikovaná. Zažila jsem opravdu pěkné oba vlastní porody. Nejen díky svému bytostnému prožitku jsem se rozhodla radostně provázet ženy tímto obdobím a předávat jim energii a otisk svých porodů.

V okamžiku, kdy jsem doprovázela první ženu, cítila jsem se jako ryba ve vodě. Vnímala jsem, že si pouze připomínám dávno zapomenuté, že mám vše v sobě, ve své duši. Se všemi přítomnými společně vytváříme propojený symbiotický organismus, který má úžasnou energii a sílu.

Již mnoho let dělám terapie. Přichází za mnou lidé, kteří mají drobné i větší psychické potíže; nemocní lidé, kteří se chtějí uzdravit; ženy s poporodní depresí; s traumaty z porodu; s problémy otěhotnět, apod.

Vždy jsem v sobě vnímala potřebu být lidem nablízku a sdílet s nimi jejich příběhy. Již na konci základní školy jsem chtěla být psycholožka, ale vystudovala jsem ekonomickou fakultu. Přesto, nebo právě proto, jsem zároveň poměrně zemitá, vášnivá, živočišná a taktéž vzdušná, s rukama nataženýma k nebesům.

Napsala jsem 2 e-booky (Pochopení nemoci jako cesta k uzdravování duše i těla, Nemoc jako impulz ke změně), absolvovala Waldorfský tříletý seminář, studovala pedagogickou fakultu, vystudovala masérství a prošla mnoha kurzy (Reiki, jóga, programování slovem, břišní tance, rodinné konstelace, zrcadlení, metoda EFT, práce v hladině alfa, meditace, regresní terapie a další).

Proč jsem se rozhodla pro poslání duly?
Vzhledem k mé práci terapeuta, jsem začala mít potřebu rozvinout tuto činnost do další, pozitivnější oblasti. Neméně důležitými impulzy k poslání duly byla znamení, které jsem dostala skrze sny, se kterými celoživotně pracuji. Také se mi dostávalo ponoukání ze strany ostatních blízkých žen, ať toto poslání naplním.

Nejraději mám, když se se mnou žena cítí jako v bavlnce, když ví, že je mezi námi oboustranná důvěra, může se s čímkoliv a kdykoliv svěřit, být otevřená a proces porodu může proběhnout tím nejpřirozenějším způsobem. Je krásné, když vidím ženu, jak s energii sobě vlastní rodí děťátko. Je krásné, když i ona o sobě ví, jak je úžasná. Baví mě probírat otázky, které mohou být zdánlivě nepodstatné. Nabádám ženy i muže, ať se zeptají na cokoliv. Nic není špatně. I já jsem k nim otevřená, objímající, láskyplná a pečující.
Být v prostoru zrození nového života je pro mne extatický zážitek a já jsem šťastna, že mi je dovoleno být jeho součástí. Velmi mě naplňuje vzájemné propojení přítomných. Ladím se na ženu a dítě a podporuji ji v jejím přirozeném konání, nechávám její tělo říct, co potřebuje a zároveň nabízím možnosti podpory jak fyzické, tak psychické.