Reference

Miška a Romčo

Keď som zistila, že som tehotná, vedela som, že by som si priala k tehotenstvu a pôrodu pristupovať vedome a že by som rada spolupracovala s dulou alebo pôrodnou asistentkou. S Hankou sme si mimoriadne sadli už na prvom stretnutí a ja som vedela, že som presne našla osobu, ktorú hľadám. S Hankou sme mali niekoľko individuálnych stretnutí v rámci predpôrodnej prípravy, ktoré boli pojaté veľmi komplexne po odbornej, ale aj spirituálnej a ľudskej stránke. V deň D nás s manželom sprevádzala pri pôrode, kde nám nesmierne pomohla sa celkovo naladiť na atmosféru a pôrodný proces a ísť do neho s radosťou a očakávaním. Celý pôrod prebehol hladko, podľa mojich pôrodných prianí čo najviac prirodzene a plynulo. Hanku by som za jej starostlivosť doslova nosila na rukách. Veľmi si vážim, že nás navštívila aj po návrate z nemocnice, aby ma podporila v kojení. Podieľala sa aj na spracovaní mojej placenty na kapsle a tinktúru. Hanka je dulou doslovne telom aj dušou a ak hľadáte dulu, terapeutku a kamarátku v jednom, tak ste na správnom mieste.

Martina

Milá Haňulko, chci Ti poděkovat za krásný zážitek. Byl to pro mě jako rodit s kamarádkou, ke které mám důvěru. Podařilo se nám vytvořit něco speciálního a jsem za to moc vděčná. Děkuji moc, že jsi byla schopna a ochotna odvézt mě do porodnice. Obrovskou přidanou hodnotu a doslova dar, co jsi mi dala, bylo to, ze jsi byla ochotna přijet k nám domů ihned, jak jsem poprvé zavolala. Díky tomu jsem byla schopna mezi kontrakcemi usínat a věděla jsem, že brzy přijedeš jako moje opora. Vážím si také Tvého tišení bolesti a uvádění mě do takových poloh, které pomohly hladšímu průběhu porodu. Zaměřila ses na to, abys poskytla co nejkvalitnější servis mně a dala jsi mi pocit, že o nikoho jiného v ten daný okamžik nejde a je to tak naprosto v pořádku. Nejen za to Ti patří obrovský dík a vděčnost, která nikdy nezmizí… ❤️

Ilze and Kane

Hana was a great resource of information in helping to prepare for the labour and throughout delivery process. I would highly recommend Hana to anyone considering a doula, especially first time mommies.

Terezka

Od té doby, co jsem Hanku potkala poprvé, nevěřím na náhody. Dlouhé měsíce jsem zvažovala, jestli vůbec dulu k porodu mít. Cítila jsem ale, že především psychickou podporu bych v kombinaci s ne úplně zapáleným přítelem opravdu uvítala.

A pak ses Hani objevila, a mě se dostalo mnohem víc, než jen přípravy na porod. Stala ses nejen mou průvodkyní těhotenstvím a porodem, ale také průvodkyní po mé duši, kamarádkou, zajímavým člověkem, který mi vždy ukázal světlo, když jsem se ztrácela ve tmě. Děkuji ti Hani za všechno, co jsi mě naučila, za terapie i zpracování placenty. Za tvou péči, podporu a za krásný porod. Vždy když jsem potřebovala, byla jsi tu pro mě a na naše ranní procházky moc ráda vzpomínám. Věřím, že nebyly poslední.

Juraj a Zuzka

Ahoj Hani, konečne som došiel domov, ešte som sa previezol trochu po Brne. Chcel som sa ti zo srdca aj za Zuzku veľmi pekne poďakovať. Bol to pre mna osobne najsilnejší zážitok v živote a som ti veľmi vďačný že aj vďaka tvojej pomoci sa Zuzke rodilo ľahšie 🙂 som plny radosti a naozaj sa teším že sa to takto podarilo aj s tvojim prispením 🙂 dobre sa vyspí, ja sa idem asi ešte niekde najesť a snáď aj pohár vina dať 😛

Marťa a Lucka 🙂

Hani, ještě jednou Ti chci za nás všechny moc poděkovat. Byla jsi nám oporou a byla to jízda. Doufám, že jsi v pořádku doma. I když byla situace vypjatá, s Tvým klidem jsme neměly být z čeho nervózní. Niki vypadá velmi spokojeně. ❤️ Dobrou noc.

Petra a Michal

Ahoj Hani, zdravime te s nasi malou 6ti nedelkou 🥰. Chtela jsem ti moc podekovat za to, zes s nami byla pri jejim narozenim. Obema nam to moc pomohlo 🥰, diky tobe mam z porodu pozitivni zazitek.  Nepatrim tak mezi ty, ktery by se desily dalsiho porodu. Zaroven moc dekujeme i za vsechny rady pred i po porodu 😊 Prvnich 5 tydnu bylo s malou dost tezkych, protoze fakt hodne plakala. Pak se to ale zlomilo a ted je to dokonaly 🥰. Moc dekujeme za to, ze tady s tvoji pomoci ten nas drobek muze byt 🥰❤️💕, je to nas nejvetsi milacek ♥️.

Linda a Míra

Děkuji, Hani, za ochotu a trpělivost, za vstřícný a kamarádský přístup nejen během těhotenství, ale i během porodu a po porodu. A chtěla bych Tě poprosit, abys u příštího porodu byla zase se mnou. Děkuji, Linda.

Eva

Terapie – porod

Fanynka sa včera večer narodila :-). Bol to úplne prirodzeny porod, po prasknuti vody bola do polhodinky na svete. Tentokrát som rodila na porodnej stoličke, v životě som so seba nevydala také zvuky. 😀 Myslím, že prvý porod je týmto zahojený, nakoniec ostávam v porodnici do rána.

Musím povedať, že to bol transformačný zážitok a Fanynka vedela, prečo si má vybrat práve nás. 🙂

Sára a Tom

Mila Hanko, chteli bysme Ti moc podekovat, za me, za Toma i za Rozarku, ze jsi pro nas byla oporou jak lidskou, tak profesionalni, ve trech nejnarocnejsich dnech naseho zivota. Dekujem, ze jsi kyvla na neplanovany doprovod na posledni chvili, pomahala mobilizovat sily, ktere uz tam pocitove davno nebyly, a prekonavat prekazky, ktere tam naopak pocitove byly :D. Do dalsiho profesniho zivota prejeme co nejvic spokojenych maminek, tatinku a miminek. ❤️

Sára

Terapie – porod

Hani, já jsem Ti vlastně chtěla psát a moc poděkovat za tu terapii, protože jsi mi šíleně pomohla, jakože skoro z nuly na sto :-D. Uz jsem kvůli tomu ani jednou nebrečela (neměla jsem potřebu). ❤️ Tak děkuju za to, co děláš! ❤️

Andy

Milá HANI, DĚKUJEME ZA VŠE.❤️JSME DOMA. Každé setkání s Tebou bylo velmi příjemné a povzbuzující. Jsi moc milá a empatická.😊 Děkuji Hani za veškerou Tvoji péči. Malej je hrozně hodnej. A také děkuji za příjemné setkávání a budu ráda, když zůstaneme v kontaktu jako kamarádky. A ještě jednou moc děkuji za vše!❤️🥰

Lucka

Terapie – vztahy

Hani, chci ti moc poděkovat za tvoje terapie. Vytváříš mi bezpečný prostor plný lásky a podpory. Tvá forma terapie je pro mě velmi rychlá a efektivní a to mám ráda ☺️ Pomáhá mi posouvat se dál, zpracovávat vzorce z dětství a různá traumata, která jsem v průběhu života nasbírala. Od té doby, co spolu terapiemi procházíme, je můj život mnohem spokojenější, protože mi dáváš také nástroje, jak se k situacím v životě stavět. Moc ti za tvoji energii děkuji. Máš také skvělý smysl pro humor a dost se i při terapiích nasmějeme 😀 Děkuji ti za vše ❤️

Denča

Hani, moc dekuji za skvelou podporu behem porodu, osobni pristup a spoustu skvelych rad. 🙂 Strasne me to psychicky pomohlo a brzo po porodu jsem se citila dobre. 🙂 Kdybych rodila znova (to se nestane 🙂 ), urcite bych chtela zase takovou podporu. 🙂 Taky dekuji za rady ohledne kojeni a za to jaka jsi. 🙂 Kazdému bych doporucila. 🙂

Bětka a Martin

Hanka mi vyšla vstříc v situaci, kdy jsem na poslední chvíli hledala novou dulu a doprovodila mě k porodu, za což jsem velmi vděčná, mohla jsem se během porodu uvolnit a nechat některé věci na ní, byla podporou pro mě i manžela. Při doprovázení vycházela z našich rozhovorů před porodem a snažila se podpořit pro mě důležité věci. Užitečná byla také poporodní setkání. Moc oceňuji její otevřenost, budila ve mně důvěru, také si vážím rychlosti v komunikaci a její flexibility.

Monika

Předporodní příprava

Ahoj Hanko, chtěla jsem Ti poděkovat za Tvou péči, cenné rady a zejména Tvůj čas mě věnovaný během mé přípravy na porod. Na začátku těhotenství jsem se potýkala s řadou obav, zejména z porodu samotného. Zpětně to hodnotím tak, že to bylo dáno množstvím deziluzí, které jsem o tomto procesu zrození měla a během svého života bohužel nasbírala. Většinou se ke mně dostaly informace o negativních zkušenostech z porodu, z toho tedy asi plynul také můj strach. Cítila jsem tedy velkou potřebu získat bližší povědomí o tom, jak to celé funguje. Jsem typ člověka, který když má ve věcech jasno (nebo alespoň trochu jasno), méně se bojí neznámého. V tomto jsi mi velmi pomohla a za to moc děkuji.

Karel a Oana

I must say that the meetings were in English (about 80%) because unfortunately my girlfriend doesn´t speak Czech well.

Když jsme otěhotněli, jezdili jsme po různých vyšetřeních a tak. Viděli jsme, jak nám to v bříšku roste a čím dál tím víc jsme si začali uvědomovat, že o tom, co nás čeká, vůbec nic nevíme.
Od známých a kamarádů jsme věděli, že existují tzv. porodní asistentky a duly. Proto jsme hledali a našli – Hanku. Hanka se s námi spojila nejdřív přes internet a když jsme si řekli, co po sobě vlastně chceme a co očekáváme, tak jsme se sešli u nás.
Hanka je těžkej profesionál, velmi rychle jsme si padli do noty. Její přístup nás utvrdil v tom, že jsme udělali dobře. I když se člověk snaží vzdělávat, nejde prostě obsáhnout vše.
Měli jsme několik sezení, kdy jsem byl občas přítomen jako budoucí otec – abych taky věděl co se všechno může stát a jak bych se měl zachovat v dané situaci.
Připravila nás nejen na porod – zjistila nám také situaci v aktuální blbé – covidové době – jestli já jako otec můžu být přítomen a za jakých podmínek.
Také nás uvedla do samotného aktu porodu, co všechno se bude dít, co všechno jde udělat proto, aby to proběhlo v pořádku a jaké různé techniky vyvolávaní existují, pokud to nejde tak, jak by mělo.
Na základě doporučení od Hanky jsme si vybrali porodnici a začali jsme tam chodit na předporodní vyšetření – jednak abychom se seznámili s prostředím, a pak taky je určitě dobré se poznat s lidmi, se kterými nevyhnutelně přijdete do kontaktu.
Bohužel v den porodu byla Hanka nemocná a jelikož jsme nechtěli ohrozit ani nás ani personál, stal jsem se porodním asistentem sám.
Vše proběhlo v pořádku a můžu jen říct, že bez Hančiných lekcí a pomoci bychom to možná tak dobře nezvládli.

Musím podotknout, že cca 80% příprav proběhlo v anglickém jazyce, protože přítelkyně bohužel česky moc neumí.